Tüp Bebek Tedavisinde Ne tür İlaçlar Kullanılır?

Tüp Bebek Tedavisinde Ne tür İlaçlar Kullanılır?

Tüp Bebek Tedavisinde Kullanılan İlaçlar

Tüp bebek tedavisinde farklı tipte ilaçlar kullanılmaktadır. Bu ilaçların bir kısmı yumurta geliştirme için kullandığımız ilaçlar bir kısmı da embriyo transferi yaptıktan sonra embriyonun daha iyi tutunabilmesi için ve başarı şansını arttırabilmek için kullandığımız ilaçlardır.

Genellikle bu yumurta geliştirme aşamasında kullandığımız ilaçlar hastalarımızı biraz daha tedirgin etmektedir. Bu konuda “acaba bana zararı olur mu?” şeklinde bir çok soru almaktayız. Bir kere bu ilaçların bünyeye uzun süre kalıcı bir zararları yok. Kısa süreli bazı hormonal değişiklikler yaratacağı için bazı hastalarda hafif su tutulumuna bağlı oluşan ödem şikayetleri, yumurtalıkların büyümesine bağlı şişkinlik gibi şikayetler görülebilir. Bunun dışında yapılan enjeksiyonlara bağlı olarak o bölgelerde ağrı morluk kızarma gibi basit problemler olabilir.

Tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçların yan etkileri nelerdir?

Tüp Bebek Tedavisinde Ne tür İlaçlar Kullanılır? | Tüp Bebek Tedavisinde İlaç Kullanımı
Tüp Bebek Tedavisinde Ne tür İlaçlar Kullanılır? | Tüp Bebek Tedavisinde İlaç Kullanımı

Genellikle yan etkileri hemen hemen hiç olmayan ve kullanılması çok kolay ilaçlardır. Bu yumurta geliştirmek için kullandığımız ilaçların çoğu enjeksiyon şeklinde olmakla birlikte ağızdan kullandığımız, hap şeklinde kullandığımız ilaçlar da vardır. Enjeksiyon formundakullandığımız ilaçların da hemen hepsi hastanın kendi kendine yapabileceği cilt altı enjeksiyonları şeklindedir. Dolayısıyla hastaların genellikle bu ilaçlara uyumu ve düzenli kullanımı gayet başarılıdır.

Tüp Bebek Tedavisinde Kullanılan İlaçlar | Tüp Bebek Tedavisinde İlaç Kullanımı

3 Yorumlar

 • ekleyen Asuman K.
  Gönderildi 5 Haziran 2019 12:34 0Likes

  Tüp bebek tedavisi yaptırmak istiyorum.Tüp bebek tedavisi ilaç fiyatları hakkında bilgi alabilirmiyim? Tüp bebek tedavisi ilaç fiyatlarını kadınlar kulubü sitesinde baktım da çok farklı yorumlar var ? İlaç fiyatları ne kadar ? özellikle iğne fiyatları ? menopur iğne, monodoks antibiyotik , estrofem, cetrotide iğne.

  • ekleyen Hatice J.
   Gönderildi 6 Haziran 2019 12:34 0Likes

   tüp bebek tedavisinde rapor yazdırabiliyorsanız sanırım ilaçları indirimli alabiliyorsunuz.

 • ekleyen Arzu R.
  Gönderildi 7 Haziran 2019 12:35 0Likes

  Tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçlar nelerdir? Tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçların yan etkisi var mıdır? Tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaç ve iğnelerin isimlerini paylaşabilir misiniz hocam ?

Yorum ekle