Şehir Dışı Hastaları İçin Tüp Bebek Tedavisi

Şehir Dışı Hastaları İçin Tüp Bebek Tedavisi

Tüp bebek tedavisi, doğal yollardan çocuk sahibi olamayan çiftlerin en büyük umutlarından bir tanesi haline gelmiş durumda ve geçmiş yıllara göre çok daha yüksek başarı oranlarıyla artık daha fazla kişiye hitap etmektedir.

Tüp bebek tedavinizin her aşamasında kişiye özgü yaklaşım ve ekip anlayışı ile Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Murat Arslan ve Tüp Bebek Ekibi yanınızda bulunur.

Tüp Bebek Tedavisi Ne Zaman Başlanmalıdır ?

Tüp Bebek tedavisine ne zaman başvurulmalı?

1 yıl boyunca düzenli olarak cinsel ilişkiye girildiği halde, gebelik sağlanamıyor ise, öncelikle infertilite (kısırlık) konusu ile alakalı alanında uzman olan bir doktor ile iletişime geçmek gerekir. Nedeni olmayan infertilite (kısırlık), enfeksiyon,rahim filminde (HSG) görülen anormal uterus, tüplerde tıkanma, erkeğin sperm sayısındaki düşüklük, kilo veya ileri yaştan kaynaklanabilen durumlarda tüp bebek yöntemi ile çiftler bebek sahibi olabiliyor.Çocuk sahibi olamama şikayeti olan hastalarımız istedikleri zaman randevu alıp muayene olabilirler.

Tüp Bebek Tedavisinde Hangi Tahliller Yapılmalı?

Tüp Bebek Tedavisinde Hangi Tahliller Yapılmalı?

Şehir dışından gelecek hastaların tüp bebek tedavisine hazır olması ve burada daha az tahlil yaptırması için bazı tahlilleri önceden isteyebiliriz. Tedavi planınıza uygun gerekli tahliller için tüp bebek koordinatörümüzle irtibata geçiniz. 

Tüp bebek tedavisine başlamadan önce infertilite yani kısırlık sorunu olan kadın ve erkek eşten ayrı ayrı çeşitli laboratuvar testleri talep edilir. Tüp bebek tedavisinde istenilen tahlilleri 0212 468 4111 – 0532 498 6320 numaralı telefon numaralarından tüp bebek koordinatörümüzle irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

İnfertilite (Kısırlık) sebepleri ve çiftin durumuna göre doktorumuz tarafından gerekli tahliller sizden talep edilecektir ve bu sayede size özel ve en uygun tedavi sürecinde karar kılınacaktır.

Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürer ?

Tüp bebek tedavisinde belirli bir süre vermek doğru değildir. Uygulanan her tedavi kişiye özgün olmalıdır. Hastalara uygulanan tedavi yöntemleri aynı olmayabilir. Bu sebeple bazı hastalar tüp bebek tedavi aşamalarının tamamından geçerken ,bazı hastalar son aşamadan tedaviye dahil olabilir. Yinede tüp bebek süreci hakkında fikir vermek gerekirse 15-20 günlük süre içinde tamamlanabilen yardımcı üreme tekniğidir.

Tüp bebek tedavisi adetin başladığı günün ertesi günü yani adetin 2. veya 3. günü ultrason muayenesi ile başlamaktadır.(Hiç adet görmeyen veya düzensiz adet gören hastalar için önceden merkezimize gelip tedavi planı oluşturulur)  Tedavi sırasında yumurta geliştirici ilaçlarla, sizden optimum kalite ve sayıda yumurta elde etmek isteriz. Bu ilaçların büyük bir kısmı kendi kendinize enjeksiyon yapabileceğiniz basit kullanımlı ve incecik uca sahip iğnelerdir.Tedavi süresince sizi yormadan aralıklı olarak ultrason muayenesi yapılır.Yumurta büyüklükleri istenilen boyuta gelince, sizin için ayarlanan gün ve saatte yumurta toplama işlemi gerçekleştirilir. Toplanan yumurtalar, baba adayından alınan spermler ile laboratuvar ortamında birleştirilirler. Döllenme ortaya çıktıktan sonra oluşan embriyo 1. günden 5. güne kadar takip edilir ve bu esnada embriyonun sağlığı, bölünüp bölünmediği gibi belli başlı kriterler değerlendirilir.

Embriyoların transfere uygun olduğu tespit edildiğinde, artık ana rahmine aktarılma vakti gelmiş demektir. Embriyo transferinden 10-12 gün sonra ise kan tahlili yapılır ve gebeliğin gerçekleşip gerçekleşmediği tespit edilir.

Embriyo Transferin Ardından Ne Zaman Geri Dönebilirim?

Uzak konumlarda yaşayanlar ve saatlerce karayolu ile seyahat edecek, uçak seyahatine ihtiyaç duyacaklar için embriyo transferinin ardından 2 günlük bir dinlenme süreci önerilmektedir. Şehir dışı hastalarda tüp bebek tedavisinin ardından bu süreçte anne adayının çok ağır işler yapmaması, aynı zamanda sağlığına ve beslenmesine dikkat etmesi gerekmektedir. 

Şehir Dışı Hastalar İçin Konaklama İmkanları Nelerdir?

Anlaşmalı olduğumuz otelleri tercih edecek olursanız, gerekli indirimler oteller tarafından sağlanacaktır.

Kadın Hastalıkları Doğum ve  Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Murat ARSLAN İstanbul, Tekirdağ, Çorlu, Kırklareli, Edirne, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Bursa gibi Türkiye’nin tüm şehirlerinden hasta kabul etmektedir.

Gebeliğin Ardından Ne Yapılmalı?

Eğer tahliller sonucunda gebeliğin tuttuğu ortaya çıktıysa, artık bir kadın doğum uzmanı ile görüşmeniz gerekmektedir. Bu aşamada gideceğiniz doktoru tüp bebek tedavisi ile gebe kaldığınız konusunda bilgilendirmeyi de unutmamalısınız. Böylece yaşadığınız yerdeki doktorun size özel bir program ve kontrol çizelgesi oluşturması mümkün olacaktır.

Yorum ekle