Tüp Bebek İşlemi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Tüp Bebek İşlemi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Tüp bebek fiyatları sabit bir fiyat değildir. Aslında yapılan mikro enjeksiyon işleminin kendine göre bir ücreti vardır. Ama tabii bunlar burada kalmıyor. Yani  iğne tedavisi iyi olan hasta grubu vardır ki rezervi iyi olan hastalar iğne tedavisi yapılan iğnenin miktarına ve dozuna göre hastadan hastaya farklılıklar gösterebiliyor. Yardımcı Üreme Teknikleri ve Embriyoloji Laboratuvar İşlemleri vardır. IMSI yöntemi uygulanırsa, Embriyoskop yöntemi  kullanılırsa, Co Cultere yöntemi uygulanırsa bu yöntemlerin kendilerine ve hastaya göre ekstra maliyetleri vardır.

Her hastada embriyo gelişimi takip edilip iyi embriyoyu koyarak gebelik elde edemiyoruz. Bazı gebelik kaybı yaşayanlar, bazı genetik hastalık taşıyan çiftler var bunların embriyoları rahmin içerisine konmadan bir genetik ayrıştırmadan ve sağlıklı olan bebeğin seçiminden kaynaklanan genetik işlem uygulanabiliyor. Buna PGD (Preimplantasyon Genetik Tanı) işlemi denilmektedir.

Genetik rahatsızlığı bulunan çiftlere tüp bebek uygulaması yapılmadan önce PGD (Preimplantasyon Genetik Tanı) adı verilen genetik ayrıştırma işlemi uygulanır. PGD( Preimplantasyon Genetik Tanı) işleminin de kendisine göre fiyatlandırması vardır. Dolayısıyla Tüp Bebek İşlemi aslında tek bir isim altında geçmekle beraber hastadan hastaya yapılan işlemlerin farklılıklarının olması sebebi ile hastadan hastaya yapılan ücretlendirmeler farklı olabiliyor.

Tüp Bebek Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Tüp Bebek Tedavisi fiyatlarını belirlemede çalışan ekibin deneyim düzeyi, sterilizasyon, havalandırma ve kullanılan ekipman gibi alt yapı ve bunun idamesine yapılan yatırım, kullanılan sarf malzemelerinin yurtdışından gelmesi nedeniyle oluşan kurdan etkilenme durumu gibi çok sayıda faktör göz önüne alınınca sabit ve düşük bir fiyat uygulamak zordur. Ayrıca tedavi masrafları çiftlere ve uygulanacak tedavi seçeneklerine göre farklılık göstermektedir.

Ülkemizde dünya ile eş başarıda çalışan merkezler bile maalesef dünyadaki Tüp Bebek Tedavi fiyatlarının çok çok altında ücretlerle çalışmak zorundadır.  Bu nedenle  yüksek gebelik başarısına, deneyimli bir ekibe ve standarlarını koruyan bir laboratuvara sahip Tüp Bebek Merkezinin fiyatlarını çok düşürmesi  mümkün ve anlaşılabilir değildir.

İstanbul Tüp Bebek Merkezi olarak, Tüp bebek uygulamalarında tecrübeli ve başarılı bir ekiple çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Dünya ve Sağlık Bakanlığımızın öngördüğü standartları belirlemiş ve koruyan İstanbul Tüp Bebek Merkezi “Mutluluğunuz hepimizin mutluluğudur” prensibiyle hizmet vermektedir. SGK ile anlaşmalı olan Merkezimizden Tüp Bebek tedavi fiyatları hakkında bilgi almak amacıyla ön görüşme yapmak için randevu alabilirsiniz ya da bizleri 0 212 468 41 11 / 0 532 498 63 20 nolu telefonlardan arayabilirsiniz.

Tüp Bebek Fiyatları 2019 (Tüp bebek maliyeti, tüp bebek Fiyatları 2019 İstanbul)

Çiftler, Tüp Bebek Tedavisi yaptırmaları gerektiğini öğrendiklerinde Tüp Bebek Merkezi arayışına girmektedirler.

Tüp Bebek merkezi seçerken temel kriterlerden biri maalesef tüp bebek fiyatları olmaktadır. Çiftlerin elbette ki geçim standartlarına göre tüp bebek fiyatlarını düşünmeleri doğaldır, ancak seçim kriteri kesinlikle fiyat olmamalıdır. Tedavi öncesi değerlendirme, ekibin deneyimi, teknoloji ve kullanılan ekipman, ruhsatlı bir merkez olması ve doktorunuzun ve tüm ekibinin sizin amacınızı ortak amaç olarak görmeleri, sizinle ekibin uyumu olmazsa olmaz temel faktörlerdir.

Yorum ekle