Embriyo Transferindeki Püf Noktalar

Embriyo Transferindeki Püf Noktalar

Embriyo transferi, tüp bebek tedavisinin en son ve en önemli aşamalarından biridir. Transfer işlemi kolay olan hastaların gebelik şansı da genellikle daha yüksektir.

Bu aşama tamamen bir ekip işidir.

Transferin ultrason eşliğinde yapılması, embriyonun rahim içine uygun yere yerleştirilmesini sağlar. Bu sebeple, katater rahim içerisinde ilerletildikçe ultrason probu ile doğru alanın gösterilerek, embriyonun tam rahim iç bölgesinin ortasına bırakılması çok önemlidir.

Seçilen embriyolardan en kaliteli 1-2 embriyo anne rahminin içine bırakılır. Embriyo transferi işlemi 2 ile 5. Gün arası, genellikle başarılı tüp bebek merkezlerinde 5. Gün yapılmaktadır.

Embriyo transferi anestezi gerektirmeyen kolay ve acısız bir işlemdir. İşlem sırasında doktorunuz serviks olarak adlandırılan rahim girişini görünebilir hale getirir. Bu sırada embriyoloji laboratuvarında seçilen embriyo-embriyolar uygun besiyeri içine alınır. Embriyolog, ucuna enjektör bağlı olan transfer kataterinin içine embriyoları çekerek hazırlığını tamamlar. Doktor daha sonra transfer kataterinin ucunu rahim girişinden geçirerek embriyoları rahim içerisine bırakır.

embriyo-transfer-noktasi

Pozitif sonuçlarla, Harika geçen bir gün dilerim. İsteyen herkesin çocuk sahibi olabilmesi dileğimle…

Yorum ekle