Prof. Dr. Murat Arslan

Ünite Sorumlusu, Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı

Kadın hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Murat Arslan 1988 yılında İzmir Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden (İngilizce) doktor ünvanını aldı.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi alarak 2000 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldu.

2001-2002 yılları arasında Süleyman Demirel Tıp Fakültesi ve 2002-2006 yılları arasında Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalları’nda öğretim üyesi olarak görev yaptı.

2004-2005 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk tüp bebek merkezi olan The Jones Institute for Reproductive Medicine’da çalıştı ve tüp bebek eğitimi gördü. Başta Sergio Oehninger olmak üzere, Laurel Stadtmauer, Silvina Bocca, Howard Jones gibi bu alanında önder isimlerle çalıştı.

Nisan 2006 – Ekim 2006 tarihleri arasında Bursa Acibadem Hastanesi Tüp Bebek Merkezi kurucu direktörlüğü yapan Dr. Arslan, Kasım 2006 – Ekim 2009 tarihleri arasında Bursa Medical Park Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölüm Direktörlüğü yaptı.

Ekim 2009 2018 yılları arasında hastalarını muayenehanesinde kabul etmiş bu süre zarfında Eylül 2008 – Mayıs 2013 tarihleri arasında Özel Bursa Pembe Mavi Tüp Bebek Merkezi ‘nde , 2014-2018 tarihleri arasında da Bursa A.R.T Tüp Bebek Merkezi ve İstanbul’da bazı özel merkezlerde tüp bebek ve üremeye yardımcı teknikler üzerinde çalışmış ve uygulamalarını gerçekleştirmiştir.

2016 yılında Profesör ünvanı almaya hak kazanmıştır. 2016-2019 yılları arasında Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürütmüştür.

2019-2023 yılları arasında Acıbadem International Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi Direktörü olarak görev yapan Prof. Dr. Murat Arslan Mayıs 2023 itibariyle Özel Momart Tüp Bebek Merkezinde calışmalarına devam etmektedir.

Günümüz gereksinimlerinin üzerinde imkanlarla donanmış Özel Momart Tüp Bebek Merkezinde çiftler bize başvurdukları andan itibaren doğru bir şekilde kontrolleri yapılır ve tüp bebek tedavisinde yol haritası belirlenir. Tüm aşamaların üzerinden geçilir ve bilgilendirme yapılır. Hastaya özel ve çifte dair bütüncül bir tedavi anlayışı ile tüp bebeğe yönelik yapılacak planlamalar kişiler adına en uygun yöntemi oluşturmaktadır.

Prof. Dr. Murat Arslan' ın Başarı Hikayesini Hastalarımızdan Dinleyin

Hasta Görüşleri

En umutsuz anımızda çare oldunuz, iyi ki sizi tanıdık iyi ki varsınız. Başka ailelere de şifa olmanız dilek ve duası ile sevgiyle kalın.

İkbal & İpek

İkbal & İpek

5 yıl önce rahatsızlığımdan dolayı bir arkadaşımın önerisiyle tanıdığım doktorum, çikolata kisti teşhisiyle ameliyatımı gerçekleştirdi.Doktorumun bilgi ve tecrübesine güvenerek ne ameliyat öncesi ne de sonrasi herhangi bir tereddüt yaşamadım. Prof. Dr. Murat Arslan bilgi başarı ve tecrübesine güvendiğim herkese önerebilecegim, hastalarını önemseyen, akılda soru işareti bırakmayan çok çok iyi bir doktordur iyi ki tanımışız, başarılarının devamını diliyoruz.

Elif &Özer Bali

Elif &Özer Bali

Sevgili doktorum Murat Arslan’a ilgisinden,açıklayıcı ve insana güven veren mizacından ötürü teşekkür ederim.Her türlü bilgi almak istediğinizde her daim kendisine ulaşabileceğinizi bilmekte ,insana ayrı bir güven sağlıyor.Ben tüp bebek tedavisi gördüm ve çok şükür ki ilk denememizde başarılı olduk.

B & M

B & M


İletişim Bilgilerinizi Bizimle Paylaşın Sizinle İletişime Geçelim

Kadın hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı